Про бібліотеку

Книжковий фонд: 17 927

Фонд підручників: 7460

Кількість читачів: 610

Матеріальна база: абонемент, книгосховище, учбовий куточок, картотека, каталоги, бібліотечно-бібліографічні стенди, виставки, ксерокс.

Про себе: Україна, м. Запоріжжя, загальноосвітня школа №4 І-ІІІ ступенів. Школа розташована в Шевченківському районі, вул. Волзька 30, т. 68-80-60.

Заснована школа в 1961 році. З відкриттям навчального закладу стала функціонувати і шкільна бібліотека, де вона розташована й зараз.

Першим шкільним бібліотекарем була Пуртова Тетяна Кузьмівна (1961-1966 p.p.). Завдяки її зусиллям і був сформований початковий фонд бібліотеки. В 1967 році її змінила дочка Пуртова Лариса Іванівна. З 1976 р. по 1993р. бібліотеку очолила Горенкіна Діна Петрівна. Деякий час з нею працював Логвинов Леонід Іванович. Саме Діна Петрівна стала творцем основного фонду шкільної бібліотеки, поновила матеріально-технічну базу. На базі нашої бібліотеки, в роки роботи Діни Петрівни, стали традиційними семінари шкільних бібліотекарів. Однією з перших бібліотека стала кращим закладом району. Про Горенкіну Діну Петрівну згадують всі, хто її знав, з любов'ю і повагою. На превеликий жаль деякі з цих людей вже померли. Разом з Горенкіною Діною Петрівною в різний час в бібліотеці працювали Лесіна Людмила Василівна, Буряк Ліля Степанівна.

З 1994 року до сьогоднішнього часу гостинно зустрічає своїх читачів бібліотекар Коцко Ірина Анатоліївна.

Бібліотека нашої школи - це невелике приміщення, площа якого складає 71,5 м.кв. і складається з абонементу і навчального куточку. Має бібліотека і невелике книгосховище, де зберігаються підручники. Фонд бібліотеки складає приблизно 45408 видань.

Читають в бібліотеці 1128 учнів, а також педагоги і техпрацівники. Більше приміщення для бібліотеки виділити неможливо, так як наша школа переповнена учнями. Кабінетів не вистачає.

Шкільна бібліотека - це особливе педагогічне середовище. І бібліотекар в своїй професійній діяльності виступає як джерело інформації, організатор індивідуальної і колективної діяльності, при цьому він розвиває дітей, навчає і виховує.

Безумовно, наша бібліотека в усі часи була і є найкращим другом дорослих і дітей, а зараз бібліотека стала єдиним місцем, де наші вчителі і учні мають змогу відпочити від невеселих проблем нашого життя, опинитись в прекрасному світі літератури і мистецтва.

Враховуючи завдання, що стоять перед нами, ми постаралися створити загальний стиль бібліотеки, затишне бібліотечне середовище. В невеликому просторі, за допомогою бібліотечного дизайну, були виділені зони, які несуть різне психологічне і емоційне навантаження.

Бібліотеку ЗОШ №4 відвідувати дуже приємно. По-перше, це затишок і порядок, по-друге, - оформлення. Своїми руками гарно і грамотно оформлені книжкові виставки, зроблені чудові композиції з квітів і гілля.

Пріоритетним направленням функціонування бібліотеки ЗОШ №4 є підвищення інформаційної, освітньої, культурологічної, пізнавальної функції.

Популяризація книги, літератури шляхами книжкових виставок, бібліографічних оглядів, була і залишається однією з головних задач нашої бібліотеки.

Останні роки ми орієнтуємо свою діяльність на прилучення учнів до систематичного читання додаткової літератури з предметів, так як книга - головний спосіб навчання.

Пропонуючи книгу, виходимо з того, що необхідно учням: по-перше, мати інформацію про книгу - що є книга, по-друге, щоб дитина присвятила себе читанню, по-третє дитина повинна зрозуміти книгу настільки, щоб вона забезпечила повне її пізнання.

Взявши це до уваги, зупиняємося на таких аспектах:

1) Екскурсія в історію книги.

2) Книга в житті видатних людей.

3) Популяризація творчості українських письменників.

4) Популяризація галузевої літератури.

Працюючи над питанням залучення учнів до систематичного читання, ми прийшли до висновку про необхідність розширення читацького кругозору школярів, прилучення дітей до різностороннього читання.

Використовуючи досвід бібліотек в даному напрямку, ми розробили свою програму читання на новий навчальний рік.

По числу кольорів веселки 6 тем для читання:

1. Твоя золота бібліотека.

2. Вірші - гарні друзі!

3. Світ твоїх захоплень.

4. Світ чудес (читання казок, фантастики, пригод).

5. Знай, люби, бережи!

6. Все про все!

Особливістю роботи школи №4 було те, що на протязі довгого часу в своїй історії, школа була російськомовною.

На сьогоднішній день перспективою є поповнення фонду матеріалами з українознавства, підручниками і навчальними посібниками на українській мові.

Актуальним в даному напрямку є деякі форми роботи шкільної бібліотеки по вихованню національної самосвідомості. Тому бібліотека працює разом з педагогічним колективом школи. Особливо з учителями української мови та літератури, істориками, учителями музики.

Вчителі та учні люблять свою бібліотеку. Часто звертаються до бібліотекарів з різними запитаннями і своїми проблемами, а для нас, бібліотекарів, бібліотека - це своєрідний оазис душі і думок.

Попереду багато планів і задумок.