Новини - 2018 рік

2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

Новорічні ранки 

Сьогодні у нашій школі відбулися новорічні ранки! Учні співали, танцювали, вітали всіх з новорічними святами! Вчителький колектив також вас вітає та бажає всього найкращого! 

Нехай цей рік принесе нам багато щастя, удачі, посмішок, тепла і світла. Нехай він буде сповнений яскравими фарбами, приємними враженнями і радісними подіями. Вітаємо!!!

Фотозвіт





21.12.2018

Святий Миколай з янголятками побував в стінах нашої школи 

19 грудня 2018 року в стінах нашої школи побував Святий Миколай з янголятками! Він вітав школярів зі святом, дарував добро, частував солодощами та зігрівав веселощами!

І ми вітаємо Вас з новорічними святами!

Фотозвіт








19.12.2018

Пізнавально-конкурсна гра «Зоряна година» в 2-А класі 

14 листопада 2018 року з учнями 2-А класу було проведено пізнавально-конкурсну гру «Зоряна година». Цей захід – своєрідна розумова гімнастика, яка вчить самостійно вирішувати інтелектуальні завдання, застосовувати знання в нестандартних ситуаціях, стимулює пізнавальну активність. Хочеться побажати учням, щоб у їхніх маленьких серденьках залишилася назавжди хоч краплинка дивини, і та зірочка-зірничка хай світити буде вічно.

Фотозвіт






14.11.2018

День української писемності і мови для учнів 3-х класів 

Сьогодні, 9 листопада, ми відзначаємо День української писемності і мови. З метою ознайомити учнів із виникненням писемності, показати красу й багатство рідної мови, її різноманітні можливості, довести, що рідна мова - це духовна святиня, найбільший і найдорожчий наш скарб для учнів 3-х класів була проведена інтелектуальна гра «Розумники та розумниці». Діти виконували цікаві інтерактивні завдання, декламували вірші, розповідали гуморески та грали в лінгвістичні ігри. Свято було з українським колоритом та вдалося на славу!

Фотозвіт




09.11.2018

Профілактика безпечної поведінки школярів 

08.11.2018

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності протипожежного тренування 

Інформація

про проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності протипожежного тренування в ЗЗШ № 4

Фотозвіт

На виконання наказу Шевченківського ТВО від 05.09.2018 № 345 р «Про проведення Дня цивільного  захисту, Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності та Тижня  безпеки дитини у закладах дошкільної, загальної середньої  та професійної (професійно-технічної) освіти у 2018-2019 навчальному році», наказу Шевченківського ТВО від 25.09.2018 № 374р «Про проведення Дня цивільного  захисту, Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності та Тижня  безпеки дитини у закладах дошкільної, загальної середньої  та дошкільної освіти у 2018-2019 навчальному році», наказу ЗЗШ № 4 від 13.09.2018 № 267 р «Про проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності та Тижня  безпеки дитини в ЗЗШ № 4 у 2018-2019 навчальному році», наказу ЗЗШ № 4 від 20.09.2018 № 286 р «Про підготовку та проведення протипожежного тренування у Запорізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 4 Запорізької міської ради Запорізької області», з метою залучення дітей до масово - роз’яснювальної роботи з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, набуття умінь і навичок свідомого, поважного ставлення до збереження здоров’я та життя людей в умовах загрози і виникнення надзвичайних ситуацій, підвищення рівня безпеки учасників навчально-виховного процесу, привернення уваги суспільства до безпечної життєдіяльності, запобігання травматизму дітей під час навчально-виховного процесу та в побуті, формування потреби у здоровому і безпечному способі життя, в школі були проведені наступні заходи:

01.11.2018

Чисте місто – чисте життя! 

Учні 4 школи приймали активну участь в акції «Чисте місто». Школярі виготовляли поробки з природних матеріалів і вторинної сировини. Також територія школи стала ще привабливіша після «трудового десанту» учнів.

Фотозвіт










17.10.2018

Вибори президента школи 

Вибори президента школи!

Виступ кандидата в президенти Дорофєєвої Софії

Виступ кандидата в президенти Іванюшкіної Карини

Виступ кандидата в президенти Галустьян Катерини



17.10.2018

Першокласники ЗЗШ # 4 - учні нової української школи

28.09.2018

Булінг у дитячому середовищі: причини, наслідки та шляхи його подолання 

Всесвітній День вишиванки 

17 травня 2018 року – Всесвітній День вишиванки

     Це народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.

          Вишиванка – символ Батьківщини,

          Дзеркало народної душі,

          В колисанці купані хвилини,

          Світло і тривоги у вірші.

     Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Того року у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, тепер це свято набуло міжнародних масштабів.

     Сьогодні масштаби поширення традиції носити вишиванку вражають: такого розмаїття вишиванок, можна побачити тільки  у третій четвер травня.

          Традицій пласт, легенди роду,

          Духовний символ, оберіг,

          Калини кущ, дівочу вроду,

          На полотні все хтось зберіг.

                   Прості орнаменти народні,

                   Тягучі, як пісні з степів.

                    Все актуально і сьогодні,

                    Хоча й пришли з далеких днів.

     Учні школи № 4 не залишилися осторонь. Це свято зазирнуло до серця кожної дитини. Навчальний день у закладі розпочався урочистою лінійкою з нагоди Дня вишиванки. Продовженням свята було проведення квест-гри «Україно моя - вишиванко».

17.05.2018

Допоможемо професійному самовизначенню підлітків 

Все частіше мотивами випускників при виборі професії стають вигода (піду туди, де більше платять), безтурботність (бажання отримати щось, не напружуючись), престижність або зручність (піду туди, куди влаштують батьки). Але такий шлях не приводить ні до професійного успіху, ні до внутрішньої гармонії. І це важливо розуміти не тільки підліткам, які стоять перед вибором свого професійного шляху, а й їх батькам. Батьки повинні стати радниками для дитини у пошуках улюбленої справи, а не приймати рішення за дитину.

     Ці та інші питання виносилися на обговорення з батьками випускників 9-х, 11-х класів ЗНЗ №4 під час батьківських зборів 11.04.2018 р. фахівцем Шевченківського районного центру зайнятості м. Запоріжжя Лопатченко Оленою. Також під час зустрічі Олена ознайомила присутніх зі станом ринку праці та його перспективами, з актуальними вакансіями та ринкоутворюючими підприємствами міста, послугами, які надає Державна служба зайнятості.

     Присутні отримали запрошення відвідати разом з дітьми центр зайнятості для виявлення їх професійних схильностей за допомогою сучасної спеціалізованої комп’ютерної програми АРМ «Профконсультант». Цікавою для присутніх виявилася інформація про можливість проходження тестування на Платформі з профорієнтації та розвитку кар’єри Державної служби зайнятості. Також батьків було ознайомлено з мобільним додатком «Центр професійної орієнтації» на платформі Android.

     До участі в зустрічах з батьками залучалися і представники навчальних закладів району: Запорізького Авіаційного коледжу ім. О.Г. Івченко, ДНЗ «Запорізьке вище машинобудівне професійне училище», Запорізького вищого професійного училища «Моторобудівник». Батьків ознайомили з переліком професій за якими можна пройти навчання, з умовами вступу до навчальних закладів, і найголовніше - про майбутнє працевлаштування.

11.04.2018

Радісна мить прощання. Останній день підготовчих занять 

 З  усмішкою на обличчі і в піднесеному настрої провели ми останній день підготовчих занять.

   Не прощалися, домовились обов’язково  зустрітися 1 вересня.

 Адаптаційні заняття з майбутніми першокласниками не дублювали уроки підготовчого періоду програми початкової школи, а  були спрямовані на формування позитивного мікроклімату, доброзичливої атмосфери, емоційного комфорту в дитячому середовищі. На заняттях вчителі вчили дітей правилам шкільного життя, допомагали  у встановленню особистісних стосунків між дітьми, заснованих  на пошані, довірі один до одного.

         Заняття пролетіли наче мить;

         Прекрасна мить: вона і творча і весела.

         Щасливі очі дітлахів

         В майбутньому – вже школярів!

Слайдшоу 

25.03.2018

Святковий концерт "Наші милі, ніжні жінки" 

Урок природознавства в 1-А класі 

16 березня 2018 року учні 1-А класу на уроці природознавства в результаті дослідницької роботи, партнерської діяльності створили лепбук «Звірі». Вчитель Цюрюпа С.В. уміло керувала пошуковою діяльністю груп.

Фотозвіт










16.03.2018

Урок природознавства в 1-В класі 

В цікавій ігровій формі пройшов 15 березня 2018 року урок природознавства в 1-В класі. Дітям дуже сподобалось працювати у командах і виконувати різноманітні інтерактивні вправи: «Моделювання», «Мікрофон», «Так чи ні». Вчитель Нелюбова О.В. створює позитивну атмосферу навчання, вчить своїх учнів застосовувати знання для розв’язання існуючої проблеми. Діти були дуже емоційні і отримали задоволення та сюрпризи, яких очікували наприкінці уроку.

Фотозвіт






15.03.2018

Навчально-дослідницький урок-проект в 1-Б класі 

На шляху до НУШ! Сучасно, нестандартно, цікаво, пізнавально пройшов навчально-дослідницький урок-проект 14 березня 2018 року в 1-Б класі на тему: "Домашні улюбленці". Вчитель Курбатова О.М. уміло створила умови для творчого саморозвитку та самореалізації учнів, можливість орієнтуватися в інформаційному просторі, позитивну атмосферу навчання.

Урок відзначається науковим обґрунтуванням стратегії й тактики керування пізнавальною діяльністю учнів на підставі закономірностей і принципів навчання. Робота учнів була добре організованою, результативною, пізнавальною та розвивальною. Доцільно були використані інтерактивні вправи: «Пінг-Понг», «Мікрофон», «Кошик ідей», «Гронування», «Сім дощечок майстерності», «Робота в групах»,»Ажурна пилка», «Коло ідей». Вчитель Курбатова О. М. створює позитивну атмосферу навчання; вчить дітей застосовувати свої знання на практиці для розв’язання життєвих й особистісних проблем.

Залучення школярів до проектної роботи сприяє формуванню таких компетентностей як уміння працювати в колективі, уміння розділяти відповідальність, аналізувати результати діяльності, здатність адекватної самооцінки.  Учні багато фантазують, розвивають уяву. Особливо дітям сподобалось уявляти себе тваринами і висловлювати свої бажання. Творчо попрацювали і батьки учнів, створюючи разом з дітьми цікаві презентації.

Фотозвіт

14.03.2018

Підсумки Міжнародної природознавчої гри "Геліантус" 

Підсумки Міжнародної природознавчої гри "Геліантус". Брали участь 17 учнів. Дипломом 2 ступеню нагороджено ученицю 11-а Полігон Юлію, 3 ступеню учні 8-а Круголь Олександр та Панасенко Анастасія, 11-а Стоян Аліна. Отримали грамоти за кращий результат з хімії 2 учні, географії 5 учнів, фізики 2 учні. Учитель Савчук Наталія Петрівна.

Фотозвіт







15.03.2018

Другий Міський конкурс мультимедійних проектів "Україна-Японії" 

Учасники другого Міського конкурсу мультимедійних проектів "Україна-Японії" Сизова Ліза та Горбаченко Оля нагороджені сертифікатами, а Демешко Катерина грамотою як найкращий знавець культурної спадщини. Вчитель Савчук Наталія Петрівна.

Фотозвіт












03.03.2018

Урок-експедиція з природознавства у 2-А класі 

Новації шкільної освіти пов’язані з упровадженням особистісно зорієнтованого та компетентнісного підходу, який зумовлює принциповість зміни в організації навчання. Це здатність до співробітництва в групі, вміння адаптуватися до різноманітних обставин, готовності виконувати різні функції і ролі в колективі заради досягнення спільної мети, вміння визначати цілі, комунікувати, вирішувати проблеми – все це ми побачили на уроці – експедиції з природознавства в 2-А класі, вчитель Прасолова Н.В.

Тільки нове, нетрадиційне, творче – здатне зацікавити дитину набувати власні знання, а вчитель пропонує їй матеріали та форми здобуття (інформація через Інтернет – ресурси, QR – коди, аналітичні двомовні (укр.мова, англ..мова вправи).

У всіх, хто вчить сьогодні дітей, є унікальна можливість через дитину долучитися до народження нашого майбутнього – мудрого, розумного, талановитого, відповідального.

Фотозвіт










27.02.2018

Урок з природознавства і трудового навчання у 2-Б класі 

Сучасно і цікаво пройшов інтегрований урок з природознавства і трудового навчання у 2-Б класі на тему: «Зимуючі та осілі птахи. Виготовлення смаколиків», що є якісно відмінним способом структурування, презентації та засвоєння програмового матеріалу, який уможливлює системний виклад знань в нових органічних взаємозв’язках. На уроці використовувалися нові технології: привітання в колі, завдання з використання дослідницької лабораторії. В « кріслі автора» діти говорили від імені пташок, програвали «уявні ситуації». Творча майстерня заінтригувала школярів виготовленням смаколиків для птахів із зерна соняшника і гарбуза, гречки і пшона. Свої враження від уроку відобразили на екрані настрою.

Фотозвіт



27.02.2018

Четверте заняття в «Школі майбутніх першокласників» 

24.02.2018

3 заняття в «Школі майбутніх першокласників» 

«Дуже важливо, щоб кожна дитина повірила

у власні сили, раділа кожному шкільному дню,

кожній зустрічі з педагогом, кожному дзвінку на урок»

Ш.О.Амонашвілі

Задача вчителів початкової школи – пробудити, полегшити, розвивати внутрішні сили малюка, створити позитивний емоційний клімат в групі однолітків, в якій дитина розкриється, розквітне, як особистість.

Фотозвіт




17.02.2018

Друге заняття з підготовки майбутніх першокласників 

10 лютого 2018 року в нашій школі пройшло друге заняття з підготовки майбутніх першокласників.

Інтегровані підготовчі заняття спрямовані на розвиток та вдосконалення комуніка­тивних навичок, уважності, просторових уявлень, формуванню розумового плану дій та мовленнєвих функцій, розвитку продуктивності психічної діяльності.

Вчителі проводять інтегровані заняття в ігровій формі, використовують методики, що сти­мулюють розвиток дитини як у сфері взаємин, так і в пізнавальній діяльності. Ігрова діяльність навчає дитину керувати власною поведінкою та через взаємодію з іншими розширює її рольовий репертуар. Спілкування в групі розширює межі: бачення дитиною власних можливостей через відбивання дій інших та з іншими. Створення ситуації успіху виявляє здатність дитини до самоактуалізації та ефективнішого засвоєння знань. Найбільш привабливі - рольові ігри. Для розвитку мовлення зазвичай використовуємо такі прийоми: розігрування відомих казок та створення власних із подальшим їх розі­груванням. Вдосконалення спонтанного мовлення дитини сприяє формуванню мисленнєвих операцій, логічних умовиводів.

Батьки майбутніх першокласників навчаються в «Педагогічній школі» під керівництвом психолога Большакової Світлани Дмитрівни. Сьогодні вони знайомилися з фізіологічними та психологічними особливостями дітей 6 року життя.  

Фотозвіт

10.02.2018

Розпочала роботу «Школа майбутнього першокласника» 

3 лютого 2018 року в ЗЗШ №4 розпочала роботу «Школа майбутнього першокласника».

Кожен вчитель з великим нетерпінням і тривогою завжди чекає на своїх майбутніх вихованців: хто прийде до нього знову в клас, як сприйматимуть його, чи стане для дітей школа другим домом? Цікаво, які вони – майбутні першокласники? А ще більше нетерпіння у тих, хто за дверима. З приходом дитини до школи розпочинається новий етап у її житті. З малюка, якого всі опікують, вона повинна стати самостійним школярем з новими обов’язками в новому оточенні.

У дитини треба формувати позитивне ставлення до школи. Тому дуже корисно, щоб знайомство зі школою та її вчителями проходило ще задовго до початку навчального року. Це дасть змогу не тільки познайомитися з дітьми, а і малюкам відчути, що вони вже мають йти до школи.

Завдання вчителів - провести цю зустріч не як перевірку знань дітей, а як веселе свято.

Шановне дошкільнятко!

Збирайся в перший клас!

Бо тут тебе чекають стежинки «Букваря»,

Твій клас, і дошка, й парта, і вчителька твоя.

Відеозвіт

03.02.2018

Засідання МО вчителів початкових класів 

30 січня 2018 року відбулося засідання МО вчителів початкових класів ЗЗШ №4. Тема: «НУШ: крок за кроком». Сьогодення вимагає зміни парадигми навчання. Тому вчителі початкових класів нашої школи розглянули ключові компетентності Нової української школи, продовжили знайомство з проектом Державного стандарту початкової школи, обговорили Концепцію «НУШ: основа стандарту освіти». Вчителі Воробйова О.М. та Цюрюпа С.В. цікаво презентували новини з курсів підвищення кваліфікації.

Фотозвіт





30.01.2018