Новини - 2016 рік

2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

Світло миру з Вифлеєму

        14 грудня 2016 року в рамках міжнародної естафети «Поділися щастям заради миру» запорізькими скаутами було передано учням та педагогічному колективу ЗЗШ № 4 символічний вогонь «Світло миру з Вифлеєму» (представник спілки ветеранів АТО, позивний «Март»; «Скаути Запоріжжя» - дитяча громадська організація член Національної організації скаутів України; волонтер АТО Марія Хоброва; керівник БФ Слідопит член комітету з гуманітарних питань Громадської ради при мерії Запоріжжя Глазунов Сергій). Ідея Світла Миру з Вифлеєму і його простий символізм – мир, радість, мужність та братерство – добре сприймаються українською громадою впродовж останніх років, що є для багатьох з нас символом єднання, миру та злагоди дуже актуальні під час викликів для України як незалежної держави та для кожного пересічного українця у перед час святкування Різдва.

        Світло Миру з Вифлеєму долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, спокою, віри.

        Світло Миру з Вифлеєму є символом любові та миру, визволенням від гріхів. Він визволяє людей з розпачу і дає силу, сподівання та надію.

        Світло Миру Вифлеєму дає можливість запалити свічки вдома на Святу Вечерю.

18.12.2016

Антикорупційний урок

        У рамках відзначення 9 грудня Міжнародного дня боротьби з корупцією та відповідно Програмі розвитку ООН в Україні та проекту EdEra в Запорізькій загальноосвітній школі № 4 було проведено Антикорупційний урок для учнів 10-11 класів.

        Цей день відзначається 9 грудня у всьому світі, згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме у цей день у 2003 році у мексиканському місті Меріда на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції.

12.12.2016

Інтелектуальний спаринг "Прав? Да!"

        07 грудня 2016 року Обласний центр патріотичного виховання молоді сумісно з Запорізьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти за підтримки Управління молоді, фізичної культури та спорту провів інтелектуальний спаринг "Прав? Да!", присвячений Всеукраїнському тижню права. 

        Свої знання з правової тематики перевіряли дві команди: «Блискавка» (учні Запорізької загальноосвітньої школи №4» та «Сузір’я» (учні Запорізького коледжу радіоелектроніки ЗНТУ).

        Основна мета заходу – донести складні правові принципи, стати обізнаним у юридичних питаннях та поспілкуватись щодо основних прав людини у доступній формі.

        Спаринг вже є традиційним заходом до тижня права, але у цьому році організатори додали своєрідну «родзинку» до конкурсів – правовий реп-батл. Команди демонстрували свою майстерність у написанні текстів, використовуючи положення Декларації прав людини. Суддівська колегія високо оцінила творчість талановитих молодих юристів.

        За результатами спарингу, перемогу отримала команда «Блискавка».

09.12.2016

Kids athletics games

        Kids athletics games – це всеукраїнське видовищне спортивно-розважальне змагання серед шкільних збірних команд початкової школи (7-9 років), розроблених згідно програми Kids’ Athletics IAAF (Міжнародна асоціація легко-атлетичних федерацій).

        Чому дитяча легка атлетика?

        це драйвово та весело

        сприяє фізичному розвитку

        ігри розвивають командний дух

        Основна мета заходу: 

        Популяризація спорту та здорового способу життя серед школярів України.

        Сьогодні, 3 грудня, в Запоріжжі стартували всеукраїнські спортивно-розважальні шкільні естафети з перешкодами Kids Athletics Cames в манежі «Запоріжсталь».

        У змаганнях відбіркового туру взяли участь учні других, третіх і четвертих класів шкіл Шевченківського та Заводського районів, а також школи №7 з Енергодара.

        Дитячі команди змагалися один з одним на проходження естафети на час, активно брали участь в розважальних і спортивних майстер-класах, бавилися в інтерактивних конкурсах і вікторинах.

        За підсумками першого дня змагань команда ЗЗШ № 4 посіла І місце серед шкіл Шевченківського району та вийшла до фіналу.

        4 грудня відбулися фінальні змагання серед команд-переможців І туру.

        За підсумками виступу всіх команд - команда ЗЗШ № 4 отримала ІІІ місце серед найкращих, найсильніших учасників області.

07.12.2016

Всесвітній День толерантного ставлення до ВІЛ/СНІД інфікованих людей

        01 грудня 2016 року в Запорізькому навчальному закладі № 4 було відзначено Всесвітній День толерантного ставлення до ВІЛ/СНІД інфікованих людей.

        Один мудрець сказав:

        Якщо ти знаєш тільки себе – можливо, ти виграєш.

        Якщо знаєш і себе, і супротивника – перемога буде на твоєму боці».

        Під «супротивником» ми маємо на увазі ВІЛ/СНІД: про нього потрібно знати все, щоб убезпечити насамперед себе!

        Учні школи активно прийняли участь у проведені запланованих заходів.

        Класні керівники 1-11 класів провели тематичні виховні години «Захисти себе від ВІЛ»

        Представники шкільного самоврядування провели просвітницькі бесіди з учнями 3-4 класів де були розглянуті питання толерантного ставлення до хворих на ВІЛ/СНІД, умови потрапляння ВІЛ – інфекції до організму людини.

        учні 8-х класів переглянули відеофільм «Міфи чи правда про ВІЛ/СНІД?»;

        учні 9-10-х класів стали учасниками тренінгу «Безпечний шлях», який провела педагог-організатор Приходько Ж.О.;

        учні 11-го класу підготували буклети з теми «Майбутнє залежить від тебе!»;

        Такі дні проводяться з метою згадати про тих, хто постраждав від СНІДу, висловити солідарність з людьми, які живуть з такою страшною ношею, інформувати і мобілізувати учнівську молодь задуматись про те, що епідемія СНІДу може торкнутися кожного із нас.

04.12.2016

Фестиваль українських віршів «Наша мова солов’їна»

        28 листопада 2016 року в актовій залі школи пройшов фестиваль українських віршів «Наша мова солов’їна» серед учнів 1-4 класів.

     Моя земля! Чарівна Україна!

     Ти мила серцю й дорога мені.

     Ти рідна ненька, я — твоя дитина!

     В мені твої традиції й пісні.

     Оті, що здавна всюди прижилися,

     І стали необхідні й чарівні.

     Вони з моїм єством давно злилися...

     Веселі часом, іноді сумні.

     А я росту і хочу більше знати,

     Про наш народ, його життя-буття.

     Тож хочеться усе мені пізнати,

     Щоб не пішло ніщо у небуття.

        Метою заходу було розширити інтерес учнів до творчого шляху українських письменників та поетів, виховувати у молодших школярів гордість за український народ, за його минуле, а також розвивати творчі здібності учнів, спонукати їх до власної творчості.

        «Мова – це глибина тисячоліть. Це найдорожчий скарб, переданий нам сотнями і сотнями попередніх поколінь, злелієний у пісні, в переказі, в приказці. Слово нам доносить з глибини віків радості і пристрасті, сподіванки й горе наших предків. Мова – це душа народу. Мова – то цілюще народне джерело, і хто не припаде до нього вустами, той сам всихає від спраги».

     Буду я навчатись мови золотої

     у трави-веснянки, у гори крутої

     в потічка веселого, що постане річкою

     в пагінця зеленого, що зросте смерічкою.

     Буду я навчатись мови-блискавиці

     в клекоті гарячім кованої криці

     в корневищі пружному ниви колоскової

        в леготі шовковому пісні колискової,

        щоб людському щастю дбанок свій надбати,

        щоб раділа з мене Україна-мати.

        Учні 1-4 класів із великим задоволенням прийняли участь у заході, ретельно готувалися до фестивалю, підготували цікаві, змістовні вірші, в яких розповідалось про життя, традиції та звичаї українського народу, красу і співучість української мови. Багатьом продекламованим віршам притаманні патріотичні почуття, любов до рідного краю і рідного слова.

        Хочеться відмітити учнів, чиї вірші сподобалися всім учасникам фестивалю:

        3-Б клас – Малахова Анастасія, Паневіч Олексій, Кравець Вероніка, Сабодаш Катерина, Ромашов Михайло;

        4-А клас – Лук’яненко Влад, Гузь Єва;

        4-В клас – Степаніченко Микита.

        Молодці!

     Ніхто не має права забувати

     Своєї мови рідної ніде

     Як ті пісні, які співала мати

     І як своє дитинство золоте.

04.12.2016

Стоматологія дітям

        Зуби треба берегти. Хочеш зуби міцні мати? Їх потрібно доглядати!

        24 листопада 2016 року в початкових класах ЗЗШ № 4 дитячими стоматологами Запоріжжя було проведено просвітницький захід «Стоматологія дітям». Захід проведено з метою попередження захворювань ротової порожнини, профілактики зубних захворювань.

        Діти 1-4 класів пригадали: техніку чистки зубів (рухи та час); що шкідливо для зубів і чому; які продукти корисні, щоб зуби були здорові та міцні.

        Наприкінці заходу кожний учень отримав «Диплом Зубного Захисника», який підтверджує, що він пройшов підготовку і став Зубним Захисником в команді Супергероїв.

25.11.2016

Психолого-педагогічний консиліум з наступності

      23 листопада 2016 року на базі нашої школи пройшов щорічний традиційний психолого-педагогічний консиліум з наступності.

     Педагоги школи та дитячих навчальних закладів мали можливість обговорити зміні в навчальних програмах початкової ланки, обмінялися думками, зустрілися з першокласниками та поділилися планами на майбутнє щодо подальшої співпраці.

    Реалізація принципу безперервності освіти має починатися із забезпечення наступності між першими її сходинками – дошкільною і початковою ланками. Забезпечення наступності та взаємодії між дошкільною та початковою освітою утворює простір для реалізації в педагогічному процесі дошкільного навчального закладу та початкової школи єдиної, динамічної та перспективної системи, спрямованої на розвиток, виховання і навчання старших дошкільників і молодших школярів. Саме тому сучасні тенденції розвитку дошкільної і початкової ланок освіти мають багато спільного, зокрема передбачають орієнтацію на особливості дитини, створення сприятливих умов для формування в неї належної спрямованості, самосвідомості, позитивної самооцінки, самоповаги та шанобливого ставлення до тих, хто їх оточує, конструктивних мотивів поведінки, нахилів,потреб, характеру, пізнавальних інтересів, психічних процесів тощо.

25.11.2016

Профілактично-просвітницьке заняття шкільних офіцерів патрульної поліції

        17 листопада з учнями початкових класів було проведено профілактично-просвітницьке заняття шкільними офіцерами патрульної поліції.

        Представники поліції нагадали дітям правила безпечної поведінки на вулицях і дорогах міста, як поводити себе з незнайомими людьми, нагадали телефони екстреного виклику служб.

        Напам’ять про зустріч діти отримали книжки-подарунки про правила дорожнього руху.

        Після бесіди спілкування дітей та патрульних поліцейських продовжилося на шкільному подвір’ї біля патрульної машини. Учні із задоволенням приміряли броніжелети, оглядали автомобіль як зовнішнє, так і в середині, вчилися керувати жезлом тощо.

        Така цікава зустріч надовго запам’ятається дітям.

24.11.2016

Цирк збирає друзів

        17 листопада на базі ЦДЮТ Шевченківського району пройшла районна, пізнавально–розважальна, ігрова програма «Цирк збирає друзів», в даному заході прийняли участь вихованці шкіл: №4,№12,№52,№95 та комплексу «Вибір».

        Весела клоунесса актуалізувала знання дітей про циркових артистів, завдяки насиченій програмі дітки мали змогу оволодіння майстерності вправ з хулахупом, перевірити свою точність у конкурсі з влучанням кільцями. Особливі радісні емоції були у діток під час навчання трюкам з м’ячиками. А які спритні та ритмічні були виступи наїзників коней, які демонстрували різні стилі їзди! Юні циркачі згадали музичні інструменти, які присутні у цирковому оркестрі, спробували себе у ролі безстрашних канатоходців, цілими командами вболівали за своїх участників.

        Яскраве перевтілення 2х вихованців у клоунів навчило діток не боятись контактувати один з одним, бути смішними, дарувати позитивні емоції один одному.

        Наприкінці свята компетентне журі у складі: Директора ЦДЮТ Шевченківського району – Щитиніної Р.Ю.; Методиста територіального відділу освіти, молоді, спорту Шевченківського району – Атюшева Наталя Миколаївна; Методиста ЦДЮТ – Комиси І.В.; Оголосило результати змагань, нагородило почесними грамотами. Всі дітки отримали на згадку чудовий ковпачок клоуна. Ведуча програми – завідуюча організаційно–масовим відділом – Ніколаєнко І.В.

24.11.2016

Святкування 55 річчя Запорізької ЗОШ №4

        4 ноября 2016 года общеобразовательная школа І–ІІІ ступеней № 4 Шевченковского района отметила свой 55-летний юбилей.

        Настал поистине чудесный день,

        Которого давно мы ждали,

        Ведь в нашей школе - юбилей,

        И мы собрались в этом зале.

        Родная школа – это единственное место на планете, объединяющее многих людей. Каждое утро, словно крошечные шумные ручейки, сливаясь в единый бурный поток, сюда направляются дети. И так на протяжении многих лет…

        Школа запоминает каждого из вас: взъерошенных и аккуратных, шумных и застенчивых, грустных и веселых. Школа – это начало всех начал.

        Каждому, живущему в нашем районе известно здание, затерявшееся в тени старых каштанов, окружённое стройными берёзками, привлекающее звонкими детскими голосами. Тысячи тропинок , которым суждено со временем превратиться в широкую дорогу жизни, сливаются в одну на пороге этого дома.

        Когда сентябрь 1961 года осыпал землю лепестками ярких осенних цветов, на крыльцо новой, долгожданной школы-новостройки поднялись её робкие первые жители – первоклассники, чтобы сегодня стать историей родной, любимой, единственной школы №4.

        Большой сегодня праздник в школе нашей

        Мы отмечаем вместе юбилей.

        За 55 лет она ведь стала краше

        А судьбы многих связаны ведь с ней.

        Кто никогда не окунался в школу,

        Тот не поймет, как будучи седым,

        Учитель остается бодр и молод

        Под стать ученикам своим.

        Как может он работать днем и ночью,

        И не желать от жизни перемен.

        Да просто научить кого-то хочет,

        И попадает в вечный школьный плен.

        Часто слышишь слова: «Дух, атмосфера 4-ой…».

        А что это такое?

        Становится ясно, когда перелистаешь страницы ярких учительских судеб, биографии наших учителей – удивительных, увлечённых, самоотверженных. Это они создавали и создают школу…

        Они работают не по долгу, а по велению сердца, с полной отдачей, самозабвенно, понимая огромную ответственность за судьбы детей и родную школу. Это не просто труд, это вся жизнь, без грани между личным и общественным.

        Все 55 лет школа живет удивительно многообразной, интересной, творческой жизнью.

        У каждой школы есть свои достоинства - это её выпускники. Наша школа по праву гордится ими.

        Среди наших выпускников есть доктора и кандидаты наук, педагоги, врачи, юристы, артисты, музыканты, политики. Многие закончили учебные заведения с красными дипломами. Многие выпускники и сейчас учатся в высших учебных заведениях, занимают достойное место в жизни.

        Ах, школа, сколько выпустила ты учеников,

        А сколько первоклашек приняла?

        И в мире скоростей

        Спешат твои друзья тебя поздравить с юбилеем.

        Учителя все помнят дни,

        Когда уроки первые прошли,

        И достижений первые огни,

        И первые твои выпускники.

        Ты лучшая, для многих – дом родной,

        Гордятся тоже многие тобой,

        Пусть с радостью запомнят

        Все выпускники

        Учителей и школьные звонки.

        И все же у тебя сегодня юбилей,

        И в слове этом – звучность школьных дней!

        Опять ты выпустишь учеников:

        Артистов, режиссеров, горняков…

        Конечно, лучше школы в мире нет!

        И пусть в стенах твоих царит

        Высоких знаний свет!

        Пусть на века будут двери открыты твои,

        Оставайся как прежде, вторым нашим домом!

        И в этих стенах сбылись многих мечты,

        Наполняя любовью снова и снова.

        С юбилеем, гордимся и будем гордиться!

        Спасибо за данную мудрость твою.

        В душе мы всегда здесь будем учиться,

        С юбилеем ещё раз поздравить хочу!

08.11.2016

День вчителя

        ОДИН РАЗ НА РІК НАБЛИЖАЄТЬСЯ ДЕНЬ, КОЛИ МИ ВИМОВЛЯЄМО «УЧИТЕЛЬ», ЗГАДУЮЧИ ПРИ ЦЬОМУ НЕ КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ, ТЕМАТИЧНЕ ОПИТУВАННЯ ЧИ ПІДСУМКОВУ АТЕСТАЦІЮ, А КВІТИ І ДОБРИЙ НАСТРІЙ, ЛАГІДНУ УСМІШКУ І ТЕПЛЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ.


        УЧИТЕЛЮ, СПАСИБІ ВАМ ЗА ВСЕ:

        ЗА ЧУЙНІСТЬ, ТЕПЛОТУ І ТРУД БЕЗ ВТОМИ.

        В ДОРОГУ ДАЛЬНЮ КОЖЕН ПОНЕСЕ

        В ДУШІ СВОЇЙ ПО ВАС ЛАСКАВИЙ СПОМИН.


        СПАСИБІ ВАМ, ЩО ВИ НА СВІТІ Є,

        ЩО СІЄТЕ ДОБРО, ЯК ЩЕДРИЙ КОЛОС.

        МИ ПАМ’ЯТАТИ БУДЕМ ВСЕ ЖИТТЯ СВОЄ

        ВАШ МУДРИЙ, ТИХИЙ І СПОКІЙНИЙ ГОЛОС.

11.10.2016

Бабий Яр: символ вечной скорби

     С целью увековечения памяти об одной из самых трагических страниц нашей страны - Холокоста (массовое убийство евреев Киева), чествование жертв преступлений, совершённых нацистами во время оккупации столицы Украины, мирных жителей, военнопленных, участников украинского освободительного движения, а так же, с целью повышения интереса у учащихся к истории своей страны, сохранению исторической памяти, воспитания патриотизма, любви к Украине и её истории в Запорожской общеобразовательной школе № 4 были проведены: Урок памяти трагедии Бабьего Яра «Уроки Холокоста: мужество, память, соболезнования», выставка материалов, исторических документов, произведений искусства «Бабий Яр. Рассказывают факты».

      Учащимися 11-х классов было подготовлено и проведено общешкольное мероприятие – реквием - «Бабий Яр: символ вечной скорби» для учеников 1-11 классов.

      В конце мероприятия учащиеся школы почтили память погибших в Бабьем Яру в годы войны 1941-1945 г.г. минутой молчания.

05.10.2016

Інформаційні хвилини про життя та діяльність видатного українського діяча ХІХ–ХХ століття М.С.Грушевського

        З метою формування любові до історії України, інтересу до її минулого лекційною групою учнів 10-А класу Клубу «Любителі історії та цікавого» протягом 22-23 вересня були проведені інформаційні хвилини про життя та діяльність видатного українського діяча ХІХ – ХХ століття М.С.Грушевського (український історик, громадський та політичний діяч, Голова Центральної Ради Української Народної Республіки).

25.09.2016

Пришкільний табір відпочинку «Країна сонячних зайчиків»

Відзначення Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Дня пам’яті та примирення

     З метою виховання патріотизму, громадянської позиції у підростаючого покоління, відзначення пам’ятних подій в історії України, зокрема Дня Перемоги та Дня пам’яті та примирення в школі були проведені наступні заходи:

13.05.2016

День цивільного захисту та Тиждень безпеки дитини

        На виконання наказу ТВО Шевченківського району від 18.03.2016 № 91р «Про проведення Дня цивільного захисту та Тижня безпеки дитини в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах району в 2016р.», наказу ЗЗШ №4 від 15.04. 2016р. № 64р «Про проведення Дня цивільного захисту та Тижня безпеки дитини у школі», з метою підвищення організованості та якості проведення тренувань з питань ЦЗ та БЖ, набуття умінь і навичок свідомого, поважного ставлення до збереження здоров’я та життя людей в умовах загрози і виникнення НС, запобіганню травматизму дітей під час НВП з 18.04.2016 по 23.04.2016 р. було проведено заходи.

24.04.2016

Дитяча театральна студія «Свія»

        23 березня 2016 року в гості до учнів ЗЗШ №4 завітав колектив дитячої театральної студії «Свія» з виставою «Як гноми весну шукали». Діти із задоволенням поринули у цікавий світ казки, допомагали героям шукати весну. Бурхливими оплесками учні зустріли песика. Адже його грала учениця 5-А класу нашої школи Галустьян Катерина. Це не перша зустріч учнів з колективом «Свія». У дітей залишилися приємні враження і хороший настрій.

23.03.2016

Масляна

            У нашого народу є чудові традиції. Сьогодні ми святкуємо свято «Масляна». Це свято початку весни.

11.03.2016

Тиждень української мови в початковій школі

        29 лютого – 4 березня 2016 в ЗЗШ №4 пройшов тиждень української мови в початковій школі.

        З 22 лютого по 4 березня 2016 року пройшла панорама відкритих уроків з української мови в початковій школі ЗЗШ № 4

04.03.2016

«Веселі старти» серед учнів 3-4 класів

        Згідно календаря спартакіади ЗЗШ № 4 на 2015-2016 н.р., з метою популяризації здорового способу життя серед школярів ЗЗШ №4, збільшення рухової активності школярів, були проведені змагання «Веселі старти» серед учнів 3-4 класи 01.03.2016 р.

01.03.2016

Декада безпеки дорожнього руху

        На виконання річного плану роботи ЗЗШ № 4 та з метою формування навичок здорового способу життя, громадського світогляду і громадської позиції підростаючого покоління щодо забезпечення безпеки життєдіяльності в ЗЗШ № 4 з 11.01.2016 по 21.01.2016 була проведена декада безпеки дорожнього руху.

28.02.2016

Відзначення Міжнародного дня Голокосту

        На виконання Плану обласних заходів до Дня пам’яті жертв Голокосту, річного плану роботи школи на 2015-2016 н.р. в школі заплановано та проведено заходи.

28.02.2016

Відзначення Дня Соборності та Свободи України

        На виконання плану роботи ЗЗШ № 4, з метою відзначення 22.01.2016 Дня Соборності та Свободи України в ЗЗШ № 4 проведені заходи.

28.02.2016

Методичне об'єднання вчителів початкових класів

        2 лютого 2016 року відбулося чергове засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів Запорізької ЗШ №4. На ньому були розглянуті питання:

        Також на засіданні була презентована робота районної творчої групи «Взаємодія дошкільної та шкільної ланок освіти в єдиному освітньому просторі дитини 5-7 років. Реалізація Програм підготовки до школи», яку очолює Воробйова О.М., «Розвиток базових якостей особистості дитини, необхідних для успішного шкільного навчання».

04.02.2016